Powrót do formy

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Mama wraca do formy

Większość z mam po porodzie zmaga się z nadwagą. Jeśli dużo przytyłaś w ciąży, wiadomo, że więcej będzie do „zrzucenia”. Nie należy jednak katować się dietami zaraz po porodzie. Zaczekaj niech organizm dojdzie do siebie po wysiłku jakim był poród (również po cc). To, że gromadziła się tkanka tłuszczowa w czasie ciąży to naturalna rzecz. Twoje ciało przygotowywało się na to, że będzie potrzebowało więcej energii do produkcji mleczka. Nadmiar tych kilogramów jeśli karmisz piersią powinien w ciągu kilku pierwszych miesięcy zniknąć. Dzieje się tak dlatego, że karmiąc piersią potrzebujesz dodatkowych 500kcal dziennie. Jeśli Twój jadłospis jest prawidłowy, odżywiasz się zdrowo, w Twojej diecie nie dominują cukry proste to powrót do figury sprzed ciąży powinien zająć ok. 3-4 miesięcy. Również tyle czasu trwa obniżenie poziomu prolaktyny, a czasami jej wysoki poziom utrudnia utratę wagi.

Jeśli jednak z jakichś przyczyn Twoja „waga stoi w miejscu”, może warto przyglądnąć się temu co jesz i zrobić odpowiednie badania. Jeśli chcesz mogę Ci pomóc przyglądnąć się Twojej diecie i albo ją skorygować albo zmienić.

Pamiętaj, żeby zaraz po porodzie nie stosować diet odchudzających.

Twoja dieta powinna być pełnowartościowa, powinna uwzględniać ewentualne nietolerancje Twojego dziecka, ale musi być skomponowana tak, aby Twojemu organizmowi dostarczyć wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

Jeśli chcesz profesjonalnie podejść do tematu powrotu do określonej wagi  lub musisz być na diecie eliminacyjnej, to poniżej zamieszczam kilka ofert.

 

       1.      30 zł    przegląd dotychczasowego jadłospisu mamy karmiącej oraz korekta

       2.      100 zł   10-dniowy plan odżywiania + konsultacja

       3.       100 zł –  10-dniowy plan odżywiania w wybranych chorobach + konsultacja

Jeśli jesteś zainteresowana jedną z powyższych ofert (oprócz pierwszej) pobierz i wypełnij wywiad dietetyczny a następnie prześlij go na adres:      Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pobierz   Wywiad dietetyczny

Jeśli interesuje Cię pierwsza opcja, to zrób listę wszystkich produktów, które spożywasz w ciągu tygodnia i odeślij na podany adres email. Po przeanalizowaniu skontaktuję się z Tobą.

Jeśli jesteś z Bielska-Białej lub okolic możemy się umówić na spotkanie. Jeśli nie, możliwy jest kontakt telefoniczny, mailowy lub przez skypa.

Zapraszam.

 

 Dla dzieci

1.   30 zł  - pomoc w rozszerzaniu diety

2.   80zł -100zł - jadłospis dla dziecka z chorobami dietozależnymi

 

 

 kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Komentarze  

0 # jo-ana 2016-07-01 19:31
Dziękuję. Udało się. Jeszcze tylko troszkę muszę zadbać o skórę na brzuchu bo niestety mało jędrna. Ale najważniejsze, że pożegnałam zbędny balast :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # mamadwochcorek 2016-01-05 10:54
Dzięki, dzięki, dzięki. Udało się i mam nadzieję, że utrzyma się waga na tym poziomie. Pozdrawiam!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować